Back
main image

Motociklo Identifikavimo Numeris

Transporto priemonės identifikavimo numeris arba VIN yra arabiškų skaičių ir romėniškų raidžių serija, kuri priskiriama motorinei transporto priemonei identifikavimo tikslais. JAV teisės aktai reikalauja, kad variklinių transporto priemonių gamintojas kiekvienam motociklui, pagamintam parduoti Jungtinėse Valstijose, priskirtų 17 simbolių VIN, kuris unikaliai identifikuoja transporto priemonę. VIN turi būti teisingai suformatuotas, o 9 pozicijoje turi būti kontrolinis skaitmuo, kuris yra matematiškai teisingas pagal formulę, įtrauktą į reglamentą. VIN turi sudaryti 17 simbolių, kuriuose nėra raidžių I, O arba Q. Nuo 1980 modelio metų bet kurių dviejų per 60 metų pagamintų transporto priemonių VIN neturi būti identiški. Motociklo identifikavimo numeris turi būti sudarytas iš toliau nurodytų dalių: pirmoji dalis yra Pasaulio gamintojo identifikavimo kodas – WMI. Gamintojas, ketinantis gaminti motorines transporto priemones Jungtinėse Valstijose, turi gauti WMI iš SAE International. Kodas susideda iš trijų ženklų – raidžių arba skaičių. Pirmasis ženklas nurodo geografinį regioną, antrasis yra šalis tame regione, o trečiasis yra konkretus gamintojas. Jei gamintojas pagamina mažiau nei 1000 variklinių transporto priemonių per metus, trečiasis ženklas visada turi būti 9. Konkrečiam Gamintojui identifikuoti minėta institucija priskiria simbolius 12, 13 ir 14 VIN pozicijų.

Antroji motociklo identifikavimo numerio dalis yra VDS – transporto priemonės aprašo skyrius. Jis užima 4–8 VIN pozicijas ir yra apibrėžiamas transporto priemonės charakteristikų specifikacijai: markė, linija arba modelis, motociklo tipas ir grynoji stabdžių galia. Kitą VIN dalį sudaro vienas simbolis, vadinamas „kontroliniu skaitmeniu“, kuris VIN yra 9. Kontrolinio skaitmens paskirtis – suteikti galimybę patikrinti VIN transkripcijos tikslumą, naudojant matematinę formulę kontroliniam skaitmeniui apskaičiuoti. Ketvirtasis VIN skyrius susideda iš 10–17 pozicijų. 10 vieta skirta transporto priemonės modelio metams koduoti. 11 VIN padėtis naudojama transporto priemonės gamybos gamyklai koduoti. 12–17 VIN pozicijos reiškia numerį, kurį gamintojas nuosekliai priskiria gamybos procese, jei gamintojas yra didelės apimties gamintojas. Jei gamintojas yra mažos apimties gamintojas, 12, 13 ir 14 pozicijos kartu su 1, 2 ir 3 VIN pozicijomis vienareikšmiškai identifikuoja motociklo gamintoją.


Naudodami Quadvin VIN dekoderį galite patikrinti, kuri įmonė iš tikrųjų yra atsakinga už jūsų keturračio motociklo, motociklo, motorolerio, mopedo ar bagio sertifikavimo procesą; gauti oficialius tose transporto priemonėse sumontuotų variklių sertifikavimo duomenis; patikrinti įmonės registracijos kodą EPA ir kitą gamintojo informaciją.